1900 – 1976
Художниця театру і кіно. Навчалася в Київському художньому інституті в театральній майстерні художника-авангардиста Вадима Меллера. У 1923 році разом з іншими учнями Меллера перейшла працювати в Мистецьке об’єднання “Березіль” до створеної Меллером макмайстерні. Симашкевич разом зі своїм чоловіком Валентином Шкляєвим оформили такі відомі постановки як: “Пошились у дурні” за М.Кропивницьким (1924, реж.Ф.Лопатинський), “Жакерія” П.Меріме (1925, теж.Б.Тягно), “Сава Чалий” І.Карпенка-Карого (1927, реж.Ф.Лопатинський).
Паралельно із роботою в “Березолі” Симашкевич працювала художником на Одеській та Київській кіностудіях, оформлювала такі кінофільми як: “Коліївщина”, “Вершники”, “Кармелюк”, “Наталка-Полтавка”. Створила костюми та декорації до першої кольорової кінострічки Київської кіностудії “Майська ніч”.
З 1945 року Симашкевич працювала головним художником Івано-Франківського (Станіславського) обласного музично-драматичного театру, керувала образотворчою студією, при якій організувала театр тіней для дітей.
Цікава література:
1. Кушнір Б. Художники і мистецтвознавці з Кам’янця. (1973).
2. Виставка творів художниці Милиці Миколаївни Симашкевич: Каталог. — 1965.